ANTALYA’DA 81 İL MÜDÜRLÜĞÜ ARAZİ TOPLULAŞTIRMA VE TARIMSAL ALTYAPI ŞUBE MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI - Tarım ve TeknolojiTarım ve Teknoloji

ANTALYA’DA 81 İL MÜDÜRLÜĞÜ ARAZİ TOPLULAŞTIRMA VE TARIMSAL ALTYAPI ŞUBE MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

Toprak Koruma ve Arazi kullanımı Kanunu ile ilgili değişiklikler ve uygulamada yaşanan sorunlara yönelik çözüm arayışı toplantısı düzenlendi.

ANTALYA’DA 81 İL MÜDÜRLÜĞÜ ARAZİ TOPLULAŞTIRMA VE TARIMSAL ALTYAPI ŞUBE MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI
Son Güncelleme :

01 Mart 2022 - 15:00

126 views

Genel Müdürlüğümüz Toprak Koruma ve Arazi Değerlendirme Daire Başkanlığınca 21- 25 ŞUBAT 2022 tarihleri arasında Antalya İli Kemer İlçesinde iki grup olarak 81 İl Müdürlüğümüzden Arazi Toplulaştırma ve Tarımsal Altyapı Şube Müdürleri ve iki teknik personel ile 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi kullanımı Kanunu ile ilgili değişiklikler ve uygulamada yaşanan sorunlara yönelik çözüm arayışı toplantısı düzenlendi.

Tarım arazilerinin tarımsal amaçla veya tarım dışı kullanım amacıyla yapılan taleplerin değerlendirilmesi ve izinlendirilmesi Eylül 2001 yılında Mülga Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünden alınarak, Bakanlık tarafında yürütülmesi için Kurulan Daire Başkanlığı ve İl Müdürlüklerindeki Proje İstatistik Şube Müdürlüklerindeki tarım dışı birimleri kuruldu.

Eylül 2001’den günümüze kadar (Şubat 2022) bu çalışma biriminden ayrılmadan çalışan Bakanlık ve Taşra personelinin çalışma azmi ile, bilgi birikimlerini yeni arkadaşlara aktarmaları, yıllık ortalama 100 bin hektar tarım dışı izinlendirmeden 15 bin hektar ortalamaya indirilmesinden dolayı Genel Müdürü Kerim Üstün ve Genel Müdür Yardımcısı Muhsin YAZICI tarafından teşekkür belgesi verildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.