Türkiye Buğday Sektörü İçin Tedarik Zinciri Analizi

Türkiye Buğday Sektörü İçin Tedarik Zinciri Analizi

Dayanıklı Bir Gıda Sisteminin Oluşturulması Proje Çalıştayı Gerçekleştirildi

ABONE OL
2 Şubat 2023 16:14
Türkiye Buğday Sektörü İçin Tedarik Zinciri Analizi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD), Dünya Gıda Programı (WFP) ve Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliği ile Türkiye’nin buğday sektörü analizinin yapılması, sektör ve gıda tarım sistemi direncinin artırılarak gıda güvenliğine de katkı yapılmasının hedeflendiği “Türk Buğday Sektörü İçin Tedarik Zinciri Analizi: Dayanıklı Bir Gıda Sisteminin Oluşturulması” projesi hayata geçirildi. 

Açılış konuşmaları FAO Türkiye Temsicisi Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık ve İl Müdürü Oktay Öcal tarafından yapılan çalıştayda sunumların ardından; buğday tedarik zincirinin temel dinamikleri, buğday tarımı ve işleme faaliyetlerinde karşılaşılan sorunlar, buğday üretiminin tarımdan tüketime kadar olan sürecine dair ulusal ve uluslararası değerlendirmeler, buğday piyasaları ve özellikle maliyet ve fiyat oluşumu hakkında yuvarlak masa tartışmaları yapıldı.

İlimizde gerçekleştirilen çalıştaya; Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcileri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı, Trakya Kalkınma Ajansı temsilcileri, STK temsilcileri, sanayiciler, Ticaret Borsası temsilcileri, akademisyenler ve çiftçilerimiz katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.