TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ ALIM PRİMİ DESTEĞİNE İLİŞKİN KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI
  • Tarım ve Teknoloji
  • Genel
  • TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ ALIM PRİMİ DESTEĞİNE İLİŞKİN KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ ALIM PRİMİ DESTEĞİNE İLİŞKİN KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olarak arpa, buğday üretimi yapan, ürettikleri ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğüne satan ve bu satışlarını alım satım belgesi ile belgelendiren çiftçilere destekleme ödemesi yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

ABONE OL
27 Kasım 2022 14:21
TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ ALIM PRİMİ DESTEĞİNE İLİŞKİN KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

20 Temmuz 2022 tarihli ve “Toprak Mahsulleri Ofisi Alım Primi Desteğine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar”
25 Kasım 2022 tarihli ve Resmi Gazetede yayımlanarak ilan edildi.

Yayımlanan Karar ile; 20 Temmuz 2022 tarihli Cumhurbaşkanı kararı ile yürürlüğe konulan Toprak Mahsulleri Ofisi Alım Primi Desteğine İlişkin Karar’da belirtilen sürelerde buğday ve arpa ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğüne satışını gerçekleştirmiş olmasına rağmen, tarımsal üretim sürecinin devam etmesi, pandemi şartları vb. nedenlerle köy/mahallelerden il/ilçe müdürlüklerine gelerek belge teslim edemeyen çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için son müracaat tarihi 16 Aralık 2022 şeklinde değiştirilerek çiftçilerin il/ilçe müdürlüklerine müracaat süreleri uzatıldı.

Ayrıca anılan karar ekinde yer alan 21 Eylül 2022 tarihine kadar satışa konu alım satım belgesi kabul edilecek ilçeler listesine Bolu ili Mengen ve Yeniçağa ilçeleri ile Çankırı ili Çerkeş, Ilgaz, Kurşunlu ilçeleri eklenmiştir.

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğüne satışını gerçekleştirmiş olmasına rağmen 30 Eylül 2022 tarihine kadar başvuru evrakları ile il/ilçe müdürlüklerine müracaat edemeyen çiftçilerimizin 16 Aralık 2022 tarihine kadar alım satım belgelerini il/ilçe müdürlüklerimize teslim etmeleri gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.