Şarköy İlçesi Üreticileri İle DİTAP Sözleşmesi İmzalandı

Şarköy İlçesi Üreticileri İle DİTAP Sözleşmesi İmzalandı

ABONE OL
25 Ekim 2022 02:27
Şarköy İlçesi Üreticileri İle DİTAP Sözleşmesi İmzalandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığı olarak, Tarımda dijitalleşme adına çok önemli bir proje olan, çiftçimizin alın teri ile ürettiği ürünleri değer fiyattan satabileceği, tüm alıcıların ve üreticilerin birbiri ile buluşabildiği ve tüketicimizin de kaliteli ürünü daha uygun fiyatlara almasına olanak sağlayan Bakanlığın online platformu Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) kapsamında İlçe Müdürlüğünce gerekli bilgilendirme çalışmaları neticesinde, Şarköy İlçesinde faaliyet gösteren S.S. Mursallı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile üzüm üreticileri arasında sözleşmeli üretim yapılması sağlandı.

Sözleşmeli üretim sayesinde üreticilerin zor şartlar altında ürettikleri üzümlerini satma kaygısı yaşamadan, titizlikle ve istekli bir şekilde yetiştirilmesini sağlanmakta olup, alım yapacak olan Kooperatifin de kaliteli ve istediği şartlarda hammaddeye ulaşması sağlanmış olacaktır.

Bu sözleşmeli satış modelinin bölgemizde ve Ülkemizde örnek olması ve Bakanlıkça sürdürülmekte olan DİTAP (Dijital Tarım Pazarı) üzerinden alıcı ve satıcıların daha çok sözleşmeli üretim modeline yönelmeleri Milli ekonomimiz açısından fayda sağlayacak olup, tüketiciye daha uygun fiyatlarla kaliteli ürün arzı sağlayacaktır.

Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) kapsamında Şarköy İlçesi Mursallı mahallesinde faaliyet gösteren S.S. Mursallı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile üzüm üreticileri arasında sözleşme imza töreni gerçekleştirilmiştir. İlçe Müdürlüğümüzde düzenlenen imza töreninde Kooperatif başkanı Özcan KARACA ile üreticiler arasında üretim sözleşmesi imzalanarak üreticilerin DİTAP sistemine kaydı yapılmıştır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.