Mini istasyon ile hassas sulama

Mini istasyon ile hassas sulama

ABONE OL
25 Ekim 2022 02:27
Mini istasyon ile hassas sulama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarımsal üretimde sulamanın önemi tartışılmaz. Günümüz teknolojisi, çiftçiye sulama olanaklarında ileri sistemleri sunarken, üreticinin hayatını kolaylaştırıyor. Jain Sulama Sistemlerinin ürünlerinden biri olan Root-Sense mini istasyon, bitkinin kök bölgesindeki su miktarı ve iklimle ilgili bilgileri toplayarak, üreticinin bilgisine sunuyor.

Root-Sense, çiftçilerin en optimize şekilde sulama yapmasına yardımcı olan bir bileşen. Root-Sense sensör teknolojisi, kök bölgesindeki su durumu ve mikro iklim ile ilgili hassas verileri toplayarak bu verileri mobil uygulamalarda ve web sitesinde kolayca anlaşılabilir bir şekilde çiftçilere iletiyor.

Root-Sense her türlü toprakta, üründe ve su tipinde çalışabiliyor. Düzenli olarak kalibrasyon veya bakım gerektirmeyen bu sistem, çok düşük maliyetli olduğu için çiftçiler arazilerine çok sayıda istasyon yerleştirebiliyor. Bu durum araziler arasındaki varyasyona göre hassas sulama için eşleştirilmelerini sağlıyor.

Haber Görseli

HASSAS SULAMA

Son derece hassas, az bakım gerektiren ve güvenilir hassas sulama sistemi olan bir Root-Sense mini istasyonunda, 200 santimetreye kadar olan iki farklı derinlikte su potansiyeli ve toprak sıcaklığını ölçmek için iki adet toprak probu ve ayrıca mikro klima ölçümleri için hava sıcaklık sensörü bulunuyor.

Problar toprak ve köklerle optimum iletişim için yatay olarak veya tansiyometre gibi dikey olarak monte edilebiliyor.

ÇEVRİM İÇİ VERİ KAYDEDİCİ

Bu sayılan özelliklerinin yanında Root Sense’in başka özellikleri de bulunuyor. Sürekli çevrim içi olan hücresel 3G/2G bağlantılı kayıt cihazı bulunan üründe sağlam tarımsal sınıf IP68 veri kaydedicisi de bulunuyor. 6 ay boyunca güneşsiz çalışmayı sağlayan dahili 4400 mAh bataryaya sahip olan Root Sense’deki ayarlanabilir 2W güneş paneli sayesinde  günde 1 saatlik güneş ile pilini tamamen şarj edebiliyor. Ayrıca üründe cep telefonuyla hızlı veri okumak için QR kodu da bulunuyor.

Haber Görseli

MOBİL UYGULAMA

Sistem, çiftçiye sensörler tarafından sağlanan verileri anlaşılması oldukça kolay bir şekilde iletirken stres, hava durumu uyarılarını gerçek zamanlı olarak alıyor. Zaman içinde sulama verilerini analiz eden Root-Sense, arazideki tüm alanları izleyecek şekilde üretilmiş.

Root-Sense mini istasyon, bitkinin kök su durumu ve iklimle ilgili bilgileri toplayarak, üreticinin bilgisine sunuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.