Haşerelere şapka tipi tuzak

Haşerelere şapka tipi tuzak

ABONE OL
25 Ekim 2022 02:27
Haşerelere şapka tipi tuzak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sıradan tüm pet şişeler ile uyumlu Kadmec şapka tipi kapanlar zeytinlikler, tüm meyve bahçeleri, kümesler, ahırlar, köpek kulübeleri, ev bahçeleri, depolar, fabrikalar vb. alanlar için kullanılabiliyor. Ekonomik, sağlıklı, çevreci bir çözümle binlerce kara sinek, Akdeniz meyve sineği, eşek arısı, güve, zeytin sineği yakalanabiliyor.

Tuzak maliyeti çok düşük olduğu için onlarca, yüzlerce tuzak kurmak ciddi bütçeler gerektirmediği gibi, şapka tuzak hava şartlarından etkilenmiyor, sarı rengiyle uçan haşereleri cezbederek defalarca kullanılabiliyor.

Şapka tipi yem tuzakları uçan zararlılara karşı doğal yöntemle başarılı sonuçlar veriyor.

Özel yem tarifleri ile zeytin sineği, meyve sineği, eşek arısı, güve ve pek çok uçan haşerenin mücadelesi için doğal bir yöntemle oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

Pek çok ülkede ulusal anlamda uçan haşere mücadelesi yöntemi olarak benimsenmiş yem tuzakları ülkemizde de yaygınlaşıyor. Özellikle zeytin ya da meyve sineği mücadelesinde yem kapanları meyveler için sigorta vazifesi görüyor. Sinekler meyveye değil, yem kokusu ve tuzak rengi cazip olduğu için tuzağa yöneliyor.

Eşek arısı mücadelesi için de etkili tuzaklanmış alanlar bu sorunu ortadan kaldırıyor. Sarı arı, sarıca arı olarak bilinen, bal arısına zarar veren arı cinsi ile mücadele için de en etkili yöntemlerden biri. Etkin olarak tuzaklandırılmış pek çok çiftlikte ve bahçelerde ilaçla mücadeleyi oldukça azaltacağı hatta bitireceği düşünülüyor.

Şapka tipi uçan haşere kapanı, ilaç kullanımı öncesi haşere popülasyonu ve türlerinin takibi için kontrol cezbedicisi olarak da kullanılabiliyor. Şapka tipi tuzaklar özellikle zeytinlikler ve meyve bahçelerinde önemli adetlerde uçan haşere kapanı kurulduğu için pet şişe geri dönüşümünde milli fayda sağlıyor.

Haber Görseli

DOĞAL TUZAK YEMİ TARİFLERİ

Sinek tuzağı hazırlama
(Bilinen sinekler, et sinekleri)

Yarım litre su
20/30 gr çiğ balık artığı
(Balık kafası, iç organları vb)

Zeytin ve Akdeniz meyve sinekleri için tuzak hazırlama:
 2 su bardağı sıvı amonyak
(Kokulu ya da kokusuz)
 20/30 gr çiğ balık artığı

Eşek arıları vb. (sarıca, sarı arı) için etkili tuzak yemi karışımı:
2 su bardağı su
Yarım çay bardağı üzüm sirkesi
3 çorba kaşığı şeker

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.