İL MÜDÜRÜ OKTAY ÖCAL ARAZİ TAHRİBATININ DENGELENMESİ TOPLANTISINA KATILDI

İL MÜDÜRÜ OKTAY ÖCAL ARAZİ TAHRİBATININ DENGELENMESİ TOPLANTISINA KATILDI

İl Müdürü Oktay Öcal, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve BM Gıda ve Tarım Teşkilatı (FAO) iş birliği ile "Arazi Tahribatının Dengelenmesi Yukarı Sakarya Havzası Projesi" kapsamında yapılan farkındalık toplantısına katıldı.

ABONE OL
1 Aralık 2022 16:34
İL MÜDÜRÜ OKTAY ÖCAL ARAZİ TAHRİBATININ DENGELENMESİ TOPLANTISINA KATILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ Önder Çiftçi Derneğinde yapılan toplantının açılışında konuşan İl Müdürü Oktay Öcal, Tekirdağ’ın mevcut tarımsal yapısı hakkında açıklamalarda bulundu. İlin tarımsal potansiyelinin yüksek olduğunu belirten Öcal,  “Özellikle stratejik ürünlerden buğday, ayçiçeği ve kanola gibi kritik ürünlerde ülke düzeyinde ilk sıralardayız.” dedi. İklim değişikliği, tarım topraklarının korunması, iyi tarım uygulamaları vb. çalışmaların sürdürülebilir tarım için şart olduğuna dikkat çekerek buna benzer yayım çalışmalarını her zaman desteklediklerini, Önder Çiftçi Kooperatifi ile birçok projede ortak çalışmaların yapıldığını, bu eğitimin de bölge çiftçilerimize faydalı olacağını düşündüğünü belirterek, 2 gün sürecek eğitim toplantısının başarılı olması temennisinde bulundu.

Toplantıya, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık, Önder Çiftçi Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Güngör, proje koordinatörü öğretim üyeleri, eğitim alacak teknik personel ve üreticiler katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.