HAYVAN ÜRETİCİLERİNE BÜYÜK DESTEK

HAYVAN ÜRETİCİLERİNE BÜYÜK DESTEK

ABONE OL
25 Ekim 2022 02:27
HAYVAN ÜRETİCİLERİNE BÜYÜK DESTEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında üreticileri desteklemek için ortak projeye imza attı. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yem fabrikasında üretilen hayvan yemleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınarak hayvan üretecilerine dağıtıldı.

Dağıtımı yapılan sığır yemleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Malkara ilçesindeki Yem Üretim Farikasında üretiliyor.

Tarım ve hayvancılık alanında hayata geçirdiği projeler ve üreticilere verdiği desteklerle Türkiye’nin önde gelen belediyeler arasında yer alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yapılan işbirliği çerçevesinde, zorlu dönemden geçen ve büyük sıkıntılar yaşayan hayvan üreticilerine ve çiftçilere yem dağıtımı gerçekleştirildi. 

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TÜRKİYE’DE HAYVAN YEMİ ÜRETİMİ YAPAN TEK BELEDİYE KONUMUNDA

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliği çerçevesinde hayata geçirilen proje ile, İstanbul’da faaliyet gösteren üreticilere; sığır yetiştiriciliği yapan işletme başına 2,5 ton, manda yetiştiriciliği yapan işletme başına ise 1,5 ton yem dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtılan yemler, Türkiye’de yem üreticiliği konusunda tek belediye konumunda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Malkara İlçesi’nde faaliyet gösteren yem fabrikasında üretiliyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, tarım ve hayvancılık alanında üreticiyi destekleyen projelerin devam edeceğini belirtti.

BAŞKAN ALBAYRAK: “BU ZORLU GÜNLERİ DAYANIŞMA VE İŞBİRLİĞİ İLE AŞACAĞIZ, HER ZAMAN ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

İstanbul büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde geçekleştirilen programda bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yaşanılan bu zor günlerde çiftçinin desteklenmesinin son derece önemli olduğunu belirterek, “Tarım ve hayvancılık ekonomimizin ve ülke kalkınmamızın temelidir. Büyükşehir olduktan sonra tarım ve hayvancılığa büyük bir yatırım  yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de bu anlamda önemli projeleri var. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de yem fabrikası olan tek belediye konumunda.

Biz bu konuya büyük önem veriyoruz. Aynı zamanda Türkiye’nin ikinci büyük et kombinasını kurduk. Gerçekleştirdiğimiz 4 proje ve 7 Milyon TL’lik yatırım ile üreticilerimize 187 Milyon TL’lik katkımız oldu. Bundan sonra da üreticilerimizin ve çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bu işbirliğinin oluşmasına katkı veren, emeği geçen başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Birlikte üretiyor birlikte çalışıyoruz. Bu zorlu günleri dayanışma ile aşacağız. Bu işbirliğinin ve dağıtacağımız yemlerin hayvan üreticilerimize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yapılan işbirliğinin, “Üreten İstanbul” için büyük önem taşıdığını ifade etti.

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU: “BU İŞBİRLİĞİNDE, TÜRKİYE’DE TEK YEM ÜRETİCİSİ BELEDİYE KONUMUNDA BULUNAN TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE BAŞKAN ALBAYRAK’IN PAYI BÜYÜK” 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yaptığı konuşmasında, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile yapılan işbirliğinin, çiftçilere ve üreticilere önemli katkı sağlayacağını dile getirerek, “Tarım ve hayvancılığa destek vermeye devam ediyoruz. Bugün burada hayvan üreticilerimize yem dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de tek yem üreticisi belediye olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin değerli başkanımız Kadir Albayrak’ın da bu işbirliğinde büyük payı ve katkısı vardır ben bu anlamda kendisine çok teşekkür ediyorum. Her ne kadar zorlu ve sıkıntılı günlerden geçsek de biz her zaman üreticilerimizin yanındayız, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yem fabrikasında üretilen büyükbaş süt yemleri, tırlara yüklenerek, üreticilerin faaliyet gösterdikleri mahallelere alkışlar eşliğinde gönderildi. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.