GÜLDAL: ALIMLARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

GÜLDAL: ALIMLARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

ABONE OL
25 Ekim 2022 02:27
GÜLDAL: ALIMLARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Ahmet GÜLDAL beraberindeki heyetle Kurumun hububat alım faaliyetlerini yerinde denetlemek üzere Kars, Erzurum, Erzincan, Sivas, Yozgat ve Kırıkkale’de saha ziyaretleri gerçekleştirdi.

Kars programına sektör toplantısıyla başlayan Genel Müdür, burada 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN ve TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Yunus KILINÇ ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda tahıl piyasalarına yönelik değerlendirmede bulunan ve TMO alım politikaları hakkında bilgi veren GÜLDAL “Kars’ta başlayan hububat hasadının tüm üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu sene gecikmeli olarak başlasa da tüm yurdumuzda hasat yüzleri güldürüyor. Ziyaret ettiğimiz bölgelerde kalite ve verimin gayet yüksek olduğunu görüyoruz. Üreticilerimiz hem ürün kalitesinden hem de TMO alım politikalarından oldukça memnun. TMO’ya yoğun bir teveccüh var. Türkiye’nin kendisine yetecek miktarda üretimi söz konusu. Bundan sonraki yıllarda da buğday ekiminin artmasını ve üreticilerimizin hububata yönelmelerini bekliyoruz.” diye konuştu.

Toplantı sonrasında TMO Kars Ajans Amirliğini ziyaret eden Genel Müdür, kendisini güler yüz ve ilgiyle karşılayan üreticilerle sohbet etti. Bölgede alımın yoğun bir şekilde devam ettiğini, Kurumun üreticilerin yanında olduğunu belirtti.

Kars’taki temasları kapsamında Kars Valisi Türker ÖKSÜZ ile Kars Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim ALTINTAŞ’ı makamında ziyaret ederek tarımsal piyasalara ilişkin istişarede bulunan GÜLDAL, bölgede yürüttüğümüz alım faaliyetlerini istişare etti.

Kars’taki ziyaretlerinin ardından Erzurum’a geçen Genel Müdürü; Başmüdürlüğe, bağlı işyerlerimiz ile Aziziye LİDAŞ’ta inceleme ve değerlendirmelerde bulundu. Hububat alımlarını yerinde gören GÜLDAL, “İş yerlerimizde tritikale, yulaf, arpa ve buğday alımlarımız devam ediyor. Hiçbir aksaklığa mahal vermemek için titizlikle çalışan personelimizin mesaisi gece yarısını buluyor. Üreticilerimizin ve mesai arkadaşlarımızın emeği çok büyük. Bu emekler sayesinde depolarımız doluyor ve bazı bölgelerimizde alımlarımız açık yığınlara yapılıyor. Kısa sürede büyük miktarda alımlar gerçekleştiren personelimize kolaylık, üreticilerimize bol kazanç diliyorum.” dedi.

Ziyaretlerine Erzincan’da devam eden Genel Müdürü, burada verimin çok yüksek olduğuna ve bereketli bir sezon geçirildiğine işaret etti. Erzincan Ajans Amirliğinde depoların ve açık yığın sahalarının tam doluluk kapasitesine ulaştığını belirten GÜLDAL, yeni depolama alanı için talepte bulunulduğunu söyledi. Buradaki ziyaretinde Genel Müdür Tarım ve Orman İl Müdürü Murat ŞAHİN, İl Başkanı Mehmet Cahit ŞİRECİ, Ziraat Odası Başkanı Tamer GEYİK, DSYB Başkanı Faruk GÜNAY, DKKYB Başkanı İbrahim KARAKUŞ, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rahmi ÖZENDİ ve ERTAYBİR Başkanı Çelebi ŞAHİN eşlik etti.

Erzincan’daki temaslarının ardından Sivas’a geçen GÜLDAL, alım noktalarını ve lisanslı depolarda incelemelerde bulundu. GÜLDAL “Hasadın devam ettiği Hafik’te Sivas LİDAŞ’ı ziyaret ettik. Buradaki traktör yoğunluğunu görünce memnun olduk. Alımlar geç saatlere kadar devam ediyor. Çiftçilerimiz bizi görünce memnuniyetlerini dile getirdiler. Sivas Başmüdürlüğümüz ise bölgenin en yoğun alımını gerçekleştiriyor. Personel, depo ve depolama alanlarını değerlendirerek ihtiyaç duyulan ilave tedbirleri hemen uygulamaya başladık. Üreticilerimizin memnuniyeti ve samimiyeti gücümüze güç katıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Genel Müdür Yıldızeli Tesisli Ekibimizi ziyareti sırasında Ziraat Odası Başkanı Ali BALBAY eşlik etti. Genel Müdürümüz, üreticilerimizin ürünlerini daha hızlı teslim edebilmesi için açık yığın sahası temin eden BALBAY’a ilgisi ve işbirliği için teşekkür etti.

Yozgat ve Kırıkkale’de de alım noktalarımızı ziyaret eden Genel Müdür, devam eden hububat alımlarını inceledi. Personelimizden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi alan GÜLDAL, üreticilerimizle de sohbet ederek onların talep ve beklentilerini dinledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.