E-Reçete Mobil Sistemi Hayata Geçiyor

E-Reçete Mobil Sistemi Hayata Geçiyor

ABONE OL
25 Ekim 2022 02:27
E-Reçete Mobil Sistemi Hayata Geçiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilindiği üzere;  5996 sayılı Kanunun 12’nci maddesi gereğince veteriner tıbbi ürünlerin üretiminden/ithalatından tüketimine kadar tüm aşamalarındaki işlemler Bakanlığımız tarafından belirlenerek yürütülmektedir. Bu sebeple Bakanlığımız tarafından veteriner tıbbi ürünlerin her aşamada izlenebilirliğini sağlamak amacıyla 01.01.2018 tarihinden itibaren kademeli olarak Veteriner Tıbbi Ürün Takip Sistemleri (E-Reçete, İTS ve ATS ) uygulamaya konulmuştur. Bu sistemler ile hayvan hastalıkları ile mücadelede önemli role sahip ilaç ve aşıların doğru, etkin ve sağlıklı bir şekilde kullanılmasının takip edilmesi amaçlanmıştır.

İnsan sağlığı, hayvan sağlığı ve gıda güvenilirliği için önemli olan bu sistemlerin, veteriner hekimler tarafından saha koşullarında daha etkin ve daha pratik bir şekilde kullanımının sağlanmasına yönelik Bakanlığımızca yürütülen çalışmalar tamamlanmış olup,  kullanıcı dostu bir ara yüz ile hazırlanan Mobil E-Reçete uygulaması 01.03.2022 tarihi itibariyle kullanıma açılacaktır.

Reçete uygulamasının akıllı telefonlara Android ve İOS uygulama marketlerinden indirilerek kullanımı sağlanabilecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.