DÜNYA ARI GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

DÜNYA ARI GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 20 Aralık 2017 tarihinde aldığı kararla 20 Mayıs “Dünya Arı Günü” olarak ilan edilmiştir. 20 Mayıs Dünya Arı Günü her yıl arıların önemini vurgulamak ve onların korunmasına yönelik farkındalığı artırmak amacıyla dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

ABONE OL
25 Mayıs 2023 19:51
DÜNYA ARI GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara’da, 2010’da “Altın Yağmur” sloganıyla başlayan Dünya Arı Günü etkinliklerinin 13’üncüsü bu yıl “Arı Varsa Hayat Var” sloganı ile Sakarya’da gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) ve Sakarya İli Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen programa, Moldova Ankara Büyükelçisi Dimitri Crotior, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı, Düzce Üniversitesi Rektörü, Türkiye Arıcılar Birliği Başkanı, Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürü, Sakarya Arıcılar Birliği Başkanı, SUBÜ Ziraat Fakültesi Dekanı, ilçe kurum müdürleri, öğretim üyeleri, muhtarlar, STK ve oda temsilcileri ile Genel Müdürlüğümüzden de Kanatlı Arıcılık Daire Başkanı İslam Köse katılım sağlamıştır.

Kutlamalarda minik öğrenciler tarafından halk oyunu gösterileri yanında resim ve şiir yarışması düzenlenerek ödül töreni yapıldı..

Unutmayalım! Arı varsa tarım, tarım varsa üretim, üretim varsa gelecek vardır…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.